HL7
Profil zaufany
ISO 9001:2008
RPWDL Jakość Danych
Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców Portal Informacyjny
Wytyczne dotyczące rejestrów medycznych
Schemat systemu informacji w ochronie zdrowia
Klasyfikacje
Międzynarodowa Statystyczna Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych - ICD-10
International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems - ICD-10
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia opublikowało najbardziej aktualną wersję "Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych". Tłumaczenia dokonano zgodnie z umową TR/10/017-019 ze Światową Organizacją Zdrowia o Udzielenie Praw do Tłumaczenia i Publikacji.

Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia - ICF
International Classification of Functioning, Disability and Health - ICF
Zgodnie z umową TR/09/091 ze Światową Organizacją Zdrowia o Udzielenie Praw do Tłumaczenia i Publikacji, "Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia - ICF" została przetłumaczona przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.
Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej – ICNP®
International Classification for Nursing Practice - ICNP®
Międzynarodowa Klasyfikacja Praktyki Pielęgniarskiej ICNP® jest międzynarodowym standardem dla terminologii pielęgniarstwa i integralną częścią globalnej infrastruktury informacyjnej opieki zdrowotnej, praktyki i polityki zdrowotnej, a której celem jest poprawa opieki zdrowotnej na całym świecie.

ICNP® to narzędzie, które ułatwia pokazanie pracy pielęgniarek, wspiera badania dla pielęgniarskiej praktyki na całym świecie, i usprawnia porównanie pielęgniarstwo na poziomie międzynarodowym. Dane oparte na wiedzy pielęgniarskiej pomogą poprawić decyzje w zakresie: działań pielęgniarek, opieki zdrowotnej, zarządzania zasobami i opieki pielęgniarskiej oraz polityki zdrowotnej oraz rozwoju pielęgniarstwa. (ICN, 2009).
W Polsce programy pilotażowe związane z wykorzystaniem Klasyfikacji prowadzi Akredytowane Centrum Badania i Rozwoju ICNP® przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.

Klasyfikacja udostępniana jest przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek - International Council of Nurses z siedzibą w Szwajcarii http://www.icn.ch/pillarsprograms/icnp-download/ (bezpośredni link do zakładki umożliwiającej pobranie ICNP®). Każde wykorzystanie ICNP® musi zostać zgłoszone bezpośrednio ICN.
Kroki, które należy wykonać w celu pobrania klasyfikacji są następujące:

1. Wejść na stronę: http://www.icn.ch/pillarsprograms/icnp-download/

2. W przypadku pobierania klasyfikacji na użytek własnej placówki oraz zgodnie z opisem tzw. „non-commercial use” należy wypełnić formularz online, w którym pola obowiązkowe oznaczone są gwiazdką. Formularz wypełnić należy w języku angielskim.
http://www.icn.ch/download-of-the-icnp_form.html

3. Po poprawnym uzupełnieniu pól nastąpi przeniesienie do strony, na której można wybrać katalogi z klasyfikacją. Pliki udostępnione są w formacie Ms Excel.

4. Jeśli potrzebny jest plik w innym formacie należy napisać bezpośrednio do ICN np. na adres aamherdt@uwm.edu, które na prośbę udostępnia pliki w postaci ClaML i OWL.

5. W przypadku wykorzystania ICNP® w celu komercyjnym, tzn. aby wykorzystać ją w oprogramowaniu, które następnie zostanie sprzedane, konieczne jest wykupienie odpowiedniej licencji bezpośrednio w ICN.
http://www.icn.ch/about-icn/ehealth-programme/

bip e-puap

POIG POIiŚ POKL

Na skróty

Portal projektu P1

Platforma Rejestrów Medycznych

Platforma e-learningowa
e-Zdrowie P3

RPWDL

Poczta ZOZMAIL

Portal eZdrowie

SSRMZ

Baza wiedzy

Biuletyn informacyjny