AKADEMIA CSIOZ zakończona

W dniach 5 i 6 czerwca w warszawskim hotelu Hilton odbyła się I Konferencja AKADEMIA CSIOZ „Informatyzacja podmiotów leczniczych – korzyści z wdrażania i plany na przyszłość”. Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy debatowali na temat procesów wdrażania systemów informatycznych w podmiotach leczniczych, cyberbezpieczeństwa polskiej służby zdrowia oraz dzielili się doświadczeniami towarzyszącymi implementacji elektronicznej dokumentacji medycznej.

Konferencję otworzył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, który podkreślił konieczność informatyzacji jako czynnika niezbędnego do przeprowadzenia procesu zmian w opiece medycznej oraz przedstawił plany strategiczne związane z dalszym rozwojem procesu informatyzacji służby zdrowia w Polsce.

Uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z planami resortu dotyczącymi zmian legislacyjnych w zakresie e-Zdrowia, jak również przedyskutować ryzyka w procesie kształtowania systemów informatycznych w świetle ustaleń pokontrolnych GIODO.

Celem tej konferencji była kontynuacja rozmów z uczestnikami procesu informatyzacji ochrony zdrowia nie tylko na temat konieczności wdrażania systemów, ale również korzyści płynących z mądrze wdrożonych rozwiązań. Dlatego jednym z najważniejszych aspektów tej konferencji była możliwość wymiany doświadczeń i podzielenia się dobrymi praktykami na rzecz rozwoju e-Zdrowia.

Marcin Węgrzyniak, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

W konferencji wzięło udział  160 uczestników, którzy mieli okazję wysłuchać 29 prelegentów, przedstawicieli administracji państwowej, podmiotów leczniczych i firm informatycznych.

Galeria zdjęć

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM