Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

E-zdrowie – pacjenci pod opieką w całej Europie

W Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w Warszawie zakończył się dzisiaj eHDSI 2019 Technical / OpenNCP Boot-Camp.

40 ekspertów-techników z 11 państw członkowskich UE wraz z przedstawicielami Komisji Europejskiej przez pięć dni mierzyło się w praktyce z technologicznymi wyzwaniami związanymi z wprowadzaniem systemu transgranicznej wymiany danych medycznych pacjentów i e-recepty.

Większość uczestników warsztatów to przedstawiciele trzeciej już grupy krajów, które dołączą do działającej eHealth Digital Service Infrastructure (cyfrowej infrastruktury usług e-zdrowia). Dzięki niej, podróżujący po Europie obywatele UE zyskują pewność, że ich dane zdrowotne będą dostępne wszędzie tam, gdzie okażą się im one niezbędne.

eHDSI 2019 Technical / OpenNCP Boot-Camp w Polsce to już trzecia edycja corocznego wydarzenia. W jego trakcie podjęto istotne decyzje w sprawie uzgodnień technicznych dla dołączających do programu krajów. Przeprowadzone testy pozwolą każdemu z nich zwiększyć gotowość do rozpoczęcia świadczenia usług e-zdrowia swoim obywatelom.

Organizatorem Boot-Campu było CSIOZ, które w projekcie reprezentuje Polskę. Centrum uzyskało bardzo wysokie noty uczestników spotkania za organizację technicznej strony warsztatów, ale też stworzenie komfortowych warunków wymiany doświadczeń pomiędzy jego uczestnikami.

Wydarzenie przyczyniło się nie tylko do podjęcia konkretnych ustaleń w obszarze technologicznym, ale wzmocniło współpracę pomiędzy zespołami ekspertów odpowiedzialnych za cyfryzację usług zdrowotnych w krajach członkowskich UE.

Galeria zdjęć

Zdjęcie zbiorowe uczestników Boot-Campu

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM