Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Forum e-Zdrowia o innowacjach z CSIOZ

Sukces jaki e-usługi takie jak: - e-recepta, e-skierowanie czy Internetowe Konto Pacjenta odniosły wśród pacjentów jest praktycznym dowodem na to, że cyfryzacja ochrony zdrowia to jedyny właściwy kierunek rozwoju tego obszaru – uważa Bartłomiej Wnuk dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. – By kontynuować rozpoczęte zmiany przy wykorzystaniu potencjału zgromadzonej już wiedzy, musimy inwestować w innowacyjne technologie. 

O tych właśnie rozwiązaniach i technologiach, które CSIOZ wykorzystuje w procesach projektowania i budowania dostarczanych systemów, jak również planach na przyszłość będziemy rozmawiać podczas panelu technologicznego „CSIOZ - Technologia w służbie e-zdrowia” organizowanego przez CSIOZ w ramach rozpoczynającego się 19 września w Sopocie Forum e-Zdrowia.

Uczestnicy dyskusji poruszą kwestie wykorzystywania w systemach IT w obszarze e-zdrowia nowych technologii oraz trendów technologicznych takich jak: big data, AI (Artificial Inteligence), mHealth (aplikacje mobilne), cloud (rozwiązania chmurowe), czy robotics. CSIOZ przedstawi ponadto systemy, nad którymi obecnie pracuje, a które są kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania polskiego systemu ochrony zdrowia.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia.

Podczas Forum e-Zdrowia na stoisku informacyjnym będzie można porozmawiać z przedstawicielami CSIOZ o realizowanych obecnie projektach, planach na przyszłość i udostępnionych e-usługach.

W Forum e-Zdrowia w Sopocie organizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych,  weźmie udział ponad stu prelegentów i panelistów – ekspertów z Polski i z zagranicy reprezentujących środowiska rządowe, samorządowe, sektory medyczny i IT oraz środowiska pacjentów. Wiodącym tematem tegorocznej edycji będzie cyfrowa transformacja i nabierająca tempa globalizacja opieki zdrowotnej oraz główne wyzwania i zadania, przed jakimi stoi system ochrony zdrowia w Polsce.

Galeria zdjęć

Inforgrafika z logo Forum eZdrowia oraz tekstem Sopot 19-20 września 2019 Cyfrowa transformacja i globalizacja w obszarze zdrowia

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM