Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Już od jutra wchodzi obowiązek wystawiania e-recept

Od 8 stycznia 2020 roku wchodzi obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Oznacza to że każdy pracownik medyczny uprawniony do wystawiania recept jest zobligowany przepisami prawa do wystawiania e-recept.

W ostatnich dniach okresu przejściowego (tj. od 2 do 7 stycznia) zorganizowaliśmy spotkania we Wrocławiu, Białymstoku, Pajęcznie, Bielsku - Białej oraz Pruszkowie. Tradycyjnie na naszych szkoleniach pracownicy medyczni mogą dowiedzieć się m.in.: w jaki sposób rozpocząć proces wystawiania e-recept, e-skierowań oraz jakie korzyści daje Internetowe Konto Pacjenta (www.pacjent.gov.pl). Dziękujemy za tak liczną obecność na każdym szkoleniu.

Akcja „e-recepta Last Minute” zorganizowana wspólnie z Oddziałami Wojewódzkimi NFZ (dzień otwarty w NFZ w dniu 3 stycznia w całej Polsce) oraz CSIOZ (7 stycznia) zachęciła pracowników medycznych, aby skorzystać z pomocy i porad w zakresie wystawiania elektronicznych recept.

W dniu 7 stycznia 2020 r. w CSIOZ mieliśmy okazję spotkać się z pracownikami medycznymi. W godzinach 9 – 18 pracownicy medyczni mogli w praktyce korzystając z bezpłatnej aplikacji gabinet.gov.pl m.in:

  • wygenerować certyfikat ZUS
  • zainstalować program od obsługi certyfikatu ZUS
  • wystawić e-receptę
  • podpisać wystawioną e-receptę Profilem Zaufanym oraz certyfikatem ZUS
  • anulować e-receptę

Uczestnicy szkolenia przy komputerach

Przypominamy, że w przypadku pytań bądź wątpliwości jesteśmy dla Państwa dostępni przez 7 dni w tygodniu w godzinach 6 – 21 pod numerem 19 457 oraz pod adresem e-mail: e-recepta@csioz.gov.pl.

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM