Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Awarie

Już w kwietniu nowa odsłona pacjent.gov.pl i kolejne funkcjonalności w Internetowym Koncie Pacjenta

W drugiej połowie kwietnia 2019 r. portal pacjent.gov.pl będzie miał nową, bardziej przyjazną szatę graficzną. 

Zmienimy stronę tak, by była bardziej przejrzysta i miała więcej funkcjonalności, ale także, by była bardziej przyjazna dla użytkowników i intuicyjna w nawigacji – Andrzej Sarnowski, kierownik projektu e-zdrowie (P1).

Część informacyjna portalu – dostępna przed zalogowaniem – rozbudowana zostanie o nowe sekcje tematyczne np.: bazy danych, w których pacjent znajdzie informacje o lekach, czy terminach leczenia. Pojawią się podstawowe informacje o tym, jak zorganizowany jest system ochrony zdrowia w Polsce, jak przebiega leczenie, jak też prawa pacjenta. Portal wzbogacony zostanie o sekcję dot. programów profilaktycznych oraz sekcję lifestylową „Żyj zdrowo”.

W części po zalogowaniu, czyli w Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) pojawią się nowe funkcjonalności:

  • ankieta dotycząca zdrowia - po jej wypełnieniu pacjent otrzyma informację na jakie aspekty swojego zdrowia powinien zwrócić szczególną uwagę oraz z jakich programów profilaktycznych skorzystać aby ograniczyć czynniki ryzyka mogące prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia,
  • informacje o skierowaniach na leczenie uzdrowiskowe, wraz ze statusem skierowania oraz informacją o odbytym leczeniu sanatoryjnym,
  • informacje o nabyciu wyrobów ortopedycznych wraz z kosztami refundacji,
  • możliwość przeglądania danych przekazywanych przez NFZ na koncie mocodawcy jako pełnomocnik lub dziecka jako jego rodzic. 

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM