Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Awarie

„Senioralia” w Kielcach z IKP i e-receptą

Jak zalogować się na swoje Internetowe Konto Pacjenta? Jakie sprawy można za jego pośrednictwem załatwić? Czy e-recepta dostępna jest tylko w postaci elektronicznej? – pytali uczestnicy „Senioraliów 2019” w Kielcach, którzy odwiedzili stoisko CSIOZ.

Nasze koleżanki, Marta Banaszek i Karolina Gorzka, zakładały i potwierdzały Profile Zaufane i pomagały seniorom logować się do Internetowych Kont Pacjenta. Odpowiadały także na szereg pytań związanych z funkcjonalnościami IKP (Internetowego Konta Pacjenta). Podpowiadały jak korzystać z możliwości otrzymywania elektronicznej wersji recepty za pośrednictwem SMS-a czy drogą mailową. Rozmówcy doceniali wygodę otrzymywania recept tą drogą, bez konieczności comiesięcznych wizyt u lekarzy. Dla osób starszych, chorych czy mających problemy z poruszaniem się to udogodnienie ma szczególne znaczenie.

„Senioralia 2019” w Kielcach Zorganizowano z inicjatywy wojewody świętokrzyskiego.  Impreza, promowała program „Senior+”. Jej uczestnicy mogli m. in. skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych czy skorzystać z porad pracowników NFZ, ZUS, PFRON czy policji.

Galeria zdjęć

Stoiska wystwiennicze: pacjent.gov.pl, NFZ Świętokrzyski, ZUS oraz Gmina Słupia
Uczestnicy wydarzenia z balonami w kształcie serduszek pod sceną

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM