Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Wakacje w pełni, a CSIOZ nie zwalnia tempa

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, a co za tym idzie imprezy letnie. Jesteśmy na nich obecni, pojawiamy się tam dla Was aby przybliżyć zmiany nadchodzące wraz z wprowadzeniem e-recepty, e-skierowania oraz bezpłatnej aplikacji Internetowe Konto Pacjenta.

Tym razem pojawiliśmy się 5 lipca w Mrągowie, aby o e-usługach w ochronie zdrowia opowiedzieć mieszkańcom. W przychodni Mazur-Med (os. Mazurskie 33A) pomagaliśmy każdej zainteresowanej osobie zrozumieć, na czym polegają nadchodzące zmiany związane z wprowadzeniem e-recepty, e-skierowania oraz Internetowego Konta Pacjenta (pacjent.gov.pl). Mieszkańcy, logując się na swoje Internetowe Konto Pacjenta (IKP) sprawdzili co już ono oferuje. Dowiedzieli się też, jak zrealizować e-receptę, jak zapisać się z wykorzystaniem e-skierowania oraz jak włączyć powiadomienia SMS. W drugiej połowie dnia przenieśliśmy się do Centrum Kultury (ul. Warszawska 26), gdzie przeprowadziliśmy wykład. Szczególnym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszyła się informacja odnośnie możliwości realizacji pakietu recept w różnych aptekach, możliwość zapisania się do specjalisty bez konieczności dostarczenia papierowego skierowania w ciągu 14 dni oraz możliwość otrzymania e-recepty na kontynuację leczenia bez wizyty u lekarza.

Również 5 lipca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości z okazji 10-lecia Szpitala Powiatu Bytowskiego w Bytowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez personel szpitala przy współpracy z władzami miasta. Po prezentacji oficjalnie zaproszonych gości oraz podziękowaniach złożonych m.in. na ręce pracowników podmiotu, rozpoczęła się mniej oficjalna część wydarzenia. Mieszkańcy mieli możliwość założenia i potwierdzenia profilu zaufanego a także zalogowania się na swoje IKP. Liczne atrakcje jakie zapewnili organizatorzy sprawiły, iż na rynku z każdą chwilą pojawiało się coraz więcej osób. Zainteresowani chętnie zadawali pytania dotyczące funkcjonowania e-recepty oraz e-skierowań, a nasz Zespół udzielał kompetentnych i szczegółowych wyjaśnień. 

Galeria zdjęć

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM