Szczegóły - Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Awarie

Wakacje w pełni, a CSIOZ nie zwalnia tempa

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, a co za tym idzie imprezy letnie. Jesteśmy na nich obecni, pojawiamy się tam dla WAS aby przybliżyć zmiany nadchodzące wraz z wprowadzeniem e-recepty, e-skierowania oraz Internetowego Konta Pacjenta.

Tym razem pojawiliśmy się 5 lipca w Mrągowie, tego dnia spotkanie zostało zaadresowane do mieszkańców. W przychodni Mazur-Med (oś. Mazurskie 33A) indywidualnie pomagaliśmy zainteresowanym zrozumieć nadchodzące zmiany związane z wprowadzeniem e-recepty, e-skierowania oraz Internetowego Konta Pacjenta (pacjent.gov.pl). Mieszkańcy, logując się do swojego Internetowego Konta Pacjenta (IKP) sprawdzili co już oferuje IKP, dowiedzieli się jak zrealizować e-receptę, jak zapisać się z wykorzystaniem e-skierowania oraz jak włączyć powiadomienia SMS. W drugiej połowie dnia przenieśliśmy się do Centrum Kultury (ul. Warszawska 26) gdzie przeprowadziliśmy wykład. Szczególnym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszyła się informacja odnośnie możliwości realizacji pakietu recept w różnych aptekach, możliwość zapisania się do specjalisty bez konieczności dostarczenia papierowego skierowania w ciągu 14 dni oraz możliwość otrzymania e-recepty na kontynuacje leczenia bez wizyty u lekarza.”

Również 5 lipca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości z okazji 10-lecia Szpitala Powiatu Bytowskiego w Bytowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez personel Szpitala przy współpracy z władzami miasta na przepięknym lokalnym rynku. Po prezentacji oficjalnie zaproszonych gości oraz podziękowaniach złożonych m.in. na ręce pracowników podmiotu, rozpoczęła się mniej oficjalna cześć wydarzenia. Wśród stoisk, na których można było wykonać bezpłatne badania, skorzystać z porady lekarskiej czy dietetyka czy skosztować pysznych lokalnych wyrobów – znalazło się miejsce również dla nas. Dzięki temu zainteresowani pacjenci mieli możliwość założenia i potwierdzenia profilu zaufanego a także zalogowania się do swojego IKP. Liczne atrakcji jakie zapewnili mieszkańcom organizatorzy sprawiły, iż na rynku z każdą chwilą pojawiało się coraz więcej osób. Zainteresowani nie tylko zakładali i potwierdzali swoje profile zaufane i logowali się za ich pomocą do IKP, ale również chętnie zadawali pytania dotyczące funkcjonowania e-recepty oraz e-skierowań

Galeria zdjęć

Aktualności

Szukasz starszych aktualności, przejdź do ARCHIWUM